You are currently viewing ABA liga: Simanićev i Megin trijumf u Železniku

ABA liga: Simanićev i Megin trijumf u Železniku

Košarkaši Mege savladali su ekipu FMP-a u okviru 18. kola AdmiralBet ABA lige. Tim Vlade Jovanovića je trijumfovao u gostima rezultatom 86:79.

Početak meča bio je rezervisan za FMP jer je uspeo da povede u prvim minutima igre. Međutim, ubrzo je Mega uspela da dođe do prednosti i nije dozvolila da protivnik preuzme vođstvo do samog kraja utakmice.

Pred kraj prve deonice, Mega je uspela da ostvari dvocifrenu prednost. Ekipa FMP-a imala je priliku da tu prednost umanji, i to u par navrata tokom treće četvrtine.

U poslednjem delu meča, iskristalisala se prednost Mege koja je ponovo bila dvocifrena.

Boriša Simanić je ostvario dabl-dabl učinak od 15 poena i 11 skokova. Istakli su se i Cerovina i Jović sa po 11 poena.

Tim Vlade Jovanovića sada ima skor 8-8, a FMP je na 10-5 i ovo mu je treći uzastopni poraz.

U poraženoj ekipi najefikasniji su bili Džons sa 21 i Radonjić sa 17 postignutih poena.