You are currently viewing Afrički kup nacija: Dango odveo Burkinu Faso u polufinale

Afrički kup nacija: Dango odveo Burkinu Faso u polufinale

U polufinale Afričkog kupa nacija plasirala se ekipa Burkine Faso. Oni su u četvrtfinalnom meču pobedili Tunis rezultatom 1:0.

Strelac jedinog večerašnjeg gola bio Dango Uatara, a pogotak je postigao u trećem minutu nadoknade poluvremena.

Dango je u 82. minutu dobio crveni karton i napustio je meč, pa je Burkina Faso nastavila igru sa igračem manje.

Meč je obeležilo i ponašanje sudije koji je svirao kraj 20 sekundi ranije, uprkos tome što je sam odredio nadoknadu vremena, a to nije bila jedina neobičnost u njegovom suđenju.

Burkina Faso će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Senegal – Ekvatorijalna Gvineja, a najveći dosadašnji uspeh ovog tima bio je 2013. godine kada su došli do finala Afričkog kupa nacija.