You are currently viewing Afrički kup nacija: Hakimi odveo Maroko u polufinale

Afrički kup nacija: Hakimi odveo Maroko u polufinale

Fudbalska reprezentacija Maroka u večerašnjem meču porazila je ekipu Malavija rezultatom 2:1. Ovom pobedom, Maroko se plasirao u četvrtfinale Afričkog kupa nacija, a za to je najzaslužniji sjajni Ašraf Hakimi.

Ekipa Malavija došla je do vođstva već u sedmom minutu meča, a gol za pamćenje postigao je Gabadinjo Mhango koji je sa neverovatnom preciznošću, sa velike razdaljine pogodio nezaštićen deo mreže.

Isti fudbaler je u 23. minutu pokušao da uveća prednost Malavija, ali bezuspešno.

Već u 27. minutu, nakon samo četiri minuta slavlja Malavija, uzvratio je Maroko, ali je pokušaj Ašrafa Hakimija sprečio protivnički golman.

Maroko je potom dao svoj maksimum. Romen Sejs je pogodio prečku, Hakimi stativu, Bufalu je golman Malavija odlično pročitao udarac, a zatim je isti fudbaler iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

U drugom minutu nadoknade meča, Jusef En Nesiri pogodio glavom za izjednačenje, a do odlaska na poluvreme mogli su i do potpunog preokreta.

Do vođstva Maroka došlo je u  70. minutu kada je Hakimi pogodio iz slobodnog udarca.

S njegovim pogotkom se meč priveo kraju, a Maroko ide dalje u borbu za polufinale Afričkog kupa nacija gde će igrati protiv boljeg iz duela Obale Slonovače i Egipta.