You are currently viewing Amerikanci eliminisani! Slovačka posle drame i penala ide po olimpijsku medalju (VIDEO)

Poznat je učesnik polufinala hokejaškog turnira na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Reprezentacija Slovačke uspela je da eliminiše ekipu SAD u četvrtfinalu olimpijskog turnira, posle izvođenja penala 3:2.

U veoma uzbudljivom susretu do prednosti su prvi došli Slovaci golom Slafkovskog. Ekipa SAD brzo je izjednačila rezultat, a potom i preokrenula golom Hentdžisa.

Slovaci su bili na ivici provalije, ali su u poslednjem minutu treće deonice uspeli da izjednače i stignu do produžetaka golom Hrivika.

U dodatnih deset minuta nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca.

U ekipi SAD nije bilo uspešnih realizatora, a veliko slavlje Slovacima doneo je Čelarik.

Reprezentacija Slovačke ide u borbu za medalju, a na putu će im se naći pobednik duela Švedska-Kanada.

Pored Slovačke, polufinalista je i ekipa Rusije koja je sa 3:1 savladala Dansku. Zbornaja čeka boljeg iz susreta Švajcarska-Finska.