You are currently viewing Argentina može i bez najvećeg!

Argentina može i bez najvećeg!

Fudbaleri Argenitne mogu i bez svog vođe Lea Mesija!

Oni su savladali ekipu Čilea rezultatom (2:1) i tako došli na korak do Mundijala.

Čileu takav plasman visi o koncu, zbog čega su veoma ofanzivno ušli u meč. Navalu koju su predvodili Aleksis SančezBen Bereton i Eduardo Vargas imala je za cilj da nanese Argentincima prvi poraz, međutim gosti su uspeli da naplate kvalitet i rutinski nastave poteru za Brazilom.

Prvi  pogodak za „Gaučose“ postigao je Anhel di Marija već u 10. minutu susreta. Fudbaler Pari Sen Žermena ukrasio je kontru sjajnim solo prodoraom i neodbranjivim udarcem sa oko 20 metrara. Čile je odgovorio nakon samo 11 minuta, poštar je Ben Bereton. Golgeter Blekburna koji beleži sjajne partije ove sezone u reprezentativnom dresu je potvrdio da je ovo njegova sezona i glavom sa druge stative centaršut koji je sa desnog krila uputio Nunjez Espinoza pretvorio u izjednačenje.

Radost domaćina međutim trajala je samo do 34. minuta kada se Lautaro Martinez našao na pravom mestu i odbijenu loptu posle intervencije Brava na udarac De Pola prosledio u mrežu.

Ovim neprijatnim prrazom., sedmim u aktuelnom kvalifikacijonom ciklusu, Čile je značajno smanjio šanse u trci za mesto na Svetskom prvenstvu posebno jer je Urugvaj golom Luisa Suareza savladao Paragvaj, prekinuvši seriju poraza i vrativši se na željeni pravac u borbi za katarsku vizu.