You are currently viewing Atletik Bilbao „razbio“ Sosjedad u derbiju Baskonije

Atletik Bilbao „razbio“ Sosjedad u derbiju Baskonije

Velik i pun žara derbi igraju Atletik Bilbao i Real Sosjedad.

Večeras je Atletik prosto „razbio“ avog rivala sa velikih 4:0. Ne pamti se kada je neko ovako demonstrirao silu u mečevima ovih rivala. Poslednje ubedljive pobede u ovom rangu zabeležio je upravo Atletik, kada je bilo u 2005. dva puta po 3:0.

Obe ekipe su u večrašnji derbi ušle dobro kotirane na tabeli Primere. Prvo poluvreme nije odavalo utisak goleade i potpunog rapada Sosjedada. Čak su imali i sreće u 32. minutu kada je Aleks Rimero odbranio udarac Muniaina sa penala, koji je prethodno skrivio David Silva zbog igranja rukom.

Da sve bude zanimljivije mreže su mirovale do 68. minuta. Tada je Vivijan načinje mrežu gostiju i doveo Atletik do vođstva. Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0, a strelac je bio Sančet. U 80. minutu sve je rešeno. Injaki Vilijams povećava na 3:0, a konačnih 4:0 postavlja Muniain, kome se vratilo za promašen penal.