You are currently viewing Bajernov trijumf nad Baskonijom

Bajernov trijumf nad Baskonijom

U okviru 22. kola Evrolige, odigran je meč između Bajerna iz Minhena i ekipe Baskonije. Bajern je trijumfovao rezultatom 84:77, a utakmica je odigrana u Vitoriji.

Prvu četvrtinu ekipe su završile sa izjednačenim rezultatom, a Bajern je pokazao znatno bolju igru u nastavku meča.

Ekipa Andree Trinkijerija imala je seriju od 13:0,  pa je rezultat otišao na 36:24. Do kraja poluvremena Baskonija je smanjila na devet razlike.

Domaćini su, u drugom poluvremenu imali mnogo više uspeha. Sredinom treće četvrtine smanjili su na minus dva, ali je ekipa iz Minhena u poslednjih deset minuta ušla sa šest poena viška.

Kada je Bajern na šest minuta pre kraja poveo sa 11 razlike, delovalo je kao da je sve gotovo. Međutim, Baskonija se hrabro borila i  serijom 8:0 stigli su na samo dva poena zaostatka.

Ova serija nije uspela da poremeti Bajern i ubrzo su vratili na šest poena prednosti i time osigurali pobedu.

U ekipi Bajerna najefikasniji su bili Otelo Hanter, Kori Volden i Rubit sa 17 poena. Vladimir Lučić je upisao osam poena po dva skoka i dve asistencije za 23 minuta, dok je Ognjen Jarazam imao poen i skok za osam minuta na terenu.

U ekipi Baskonije istakao se Boldvin sa 23 poena.