You are currently viewing Balkanski obračun na Afričkom kupu nacija: Halilhodžić bolji od Rajevca (VIDEO)

Balkanski obračun na Afričkom kupu nacija: Halilhodžić bolji od Rajevca (VIDEO)

Fudbaleri Maroka pobedom su započeli nastup na Afričkom kupu nacija. Reprezentacija koju sa klupe predvodi Vahid Halilhodžić bila je bolja od Gane Milovana Rajevca, rezultatom 1:0.

U borbenoj i ravnopravnoj utakmici prvi je zapretio vezista Maroka Romejn Sajs. Posle oštrog centaršuta uputio je loptu glavom, ali je udarac završio preko gola Gane.

Gana je u 73. minutu imala lepu priliku za vođstvo, kada je Pejnsil šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali se istakao golman Maroka Bonu.

Odluka je pala 10 minuta kasnije. Sofijano Bufal je pokupio odbitak i prevario golmana Gane za prva tri boda svoje reprezentacije.

Maroko je pobedom nad favoritom stekao dobre šanse da se nađe u nokaut fazi takmičenja, dok će se ekipa Milovana Rajevca za prolaz boriti u mečevima protiv Gabona i Komora.