You are currently viewing Barselona podsetila na slavne dane svoje prošlosti!

Barselona podsetila na slavne dane svoje prošlosti!

I dalje ranjena Barselona došla je na gostovanje Valensiji na njihovoj „Mestalji“! Nadali su se „slepi miševi“ da mogu da iznenade izabranike Ćavija Ernandeza!

Međutim do toga nije došlo. Barselona je ostvarila ubedljivu pobedu rezultatom (4:1) i tako došla do četrvtog mesta na tabeli sa istim brojem bodova kao Atletiko iz Madrida.

Najzaslužniji za ovako ubedljivu pobedu „Blaugrane“ je novajlija Pjer-Emerik Obamejang. Dojučerašnji napadač Arsenala je prvi pogodak postigao u 23. minutu  kada je iskoristio izvanredan pas Žordija Albe i zakucao loptu u mrežu Valensije.

Tri minuta kasnije nesuđeno pojačanje Katalonaca Hoze Gaja zatresao je mrežu na suprotnoj strani, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U 32. minutu na semaforu stadiona u Valenisiji je pisalo 2:0. U jednoj od najboljih akcija susreta strelac je bio Frenki de Jong. Ponovo je Alba poslao karakterističan pas levom nogom, loptu je u peterac ubacio Usman Dembele, a De Jongu nije bilo teško da se odlično postavi i poveća prednost Barselone.

Pet minuta kasnije Obemajang je postigao drugi gol na meču, za 3:0 na strani Barselone. Odlično je asistirao Gavi kome je pre toga sjajno dodao Dembele.

Pred kraj poluvremena, u 41. minutu domaći su na treunutak pomislili da su uhvatili kakav takav priključak sa gostima. VAR je poništio pogodak Karlosa Solera i poluvreme je završeno velikom prednođču Barse.

Na samom početku nastavka dobrim udarcem zapretio je Gavi ali je golman domaćih loptu poslao u korner. U 49. minutu sudija je konsultovao VAR zbog nedozvoljenog starta nad Obamejangom, ali je video tehnologija pokazala da je tome prethodio ofsajd, pa Barselona nije dobila penal.

Soler tri minta nakon toga iz drugog pokušaja uspeva da smanji prednost gostiju i na ubacivanje Brajana Hila zakucao loptu u mrežu.  Ohrabrila se Valensija jer je osetila da može da dođe do preokreta.

Ponovo je opasan bio Soler. Zapretio je iz slobodnog udarca ali je golman Barse lako odbranio taj udarac,  a samo minut kasnije isti igrač je još jače raspalio po loptu, međutim ona je otišla pored gola.

Nalet Valensije prekida Pedri. U 63. minutu postiže možda i najlepši gol u karijeri. Lopta je, istina, na putu do gola zakačila Obamejanga i završila iza leđa golmana Valensije za ubedljivih 4:1.

Pokušava nešto kasnije i srpski reprezentativac Uroš Račić, ali njegov udarac odlazi u korner. Poslednje prave prilike su viđene u 79. minutu na obe strane i od tada utakmica ulazi u mirniji tok koji je trajao do poslednjeg sudijskog zvižduka.