You are currently viewing Barselona se probudila: Pobeda nad Asvelom nakon tri uzastopna poraza

Barselona se probudila: Pobeda nad Asvelom nakon tri uzastopna poraza

U okviru 23. kola Evrolige, večeras je odigran treći meč, od četiri planirana za danas. Četvrti, između Makabija i Fenerbahčea je odložen. U Barseloni, u “Palau Blaugrani“, domaćini su ubedljivo savladali Asvel rezultatom 84:71.

Ekipa Barselone je odlično počela sezonu ali je taj utisak uništila sa tri uzastopna poraza i dozvolila Realu da se popne na 1. mesto na tabeli.

Međutim, u večerašnjem meču pokazala je odlučnost i već u prvoj četvrtini stekla je dvocifrenu prednost – 28:17. Do kraja meča Asvel nijednom nije uspeo da svoj zaostatak učini jednocifrenim, pa su Katalonci priveli kraju utakmicu bez mnogo muke.

Rezultati po četvrtinama su bili: 28:17; 17:13; 23:20 i 16:21.

Uprkos dobro odigranoj poslednjoj četvrtini, Asvel do kraja nije uspeo da anulira početnu prednost Barse.

U pobedničkoj ekipi najviše poena je postigao Laprovitola (20), a istakao se i Mirotić sa 16 poena i 7 skokova.

U poraženom Asvelu najbolji je bio Fal sa 20 poena i 7 skokova, a pratio ga je Okobo sa 17 postignutih poena, 2 skoka i 8 asistencija.

Barselona se nalazi na 2. mestu na tabeli sa skorom 17-5, a Asvel zauzima 13. mesto i ima skor 9-13.