You are currently viewing Bavarci prvo puste protivnika a onda pokažu koliko su silni!
Bayern Munich's Polish forward Robert Lewandowski (3rd R) celebrates scoring the 4-0 goal with his teammates during the German first division Bundesliga football match between FC Bayern Munich and Hertha BSC Berlin in Munich, southern Germany, on August 28, 2021. - DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO (Photo by CHRISTOF STACHE / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO (Photo by CHRISTOF STACHE/AFP via Getty Images)

Bavarci prvo puste protivnika a onda pokažu koliko su silni!

Igrači Bajerna iz Minhena na svom terenu su nakon preokreta savladali tim Grojter Firta (4:1) u 23. kolu Bundeslige!

Posle iznenađujućeg poraza u prošlom kolu Bajern nije pružio najbolju partiju ni protiv Grojter Firta, bar u prvom poluvremenu. Blaga terenska inicijativa nije donela prednost Bavarcima u prvom delu igre.

Iznenađujuće vođstvo poslednjeplasiranoj ekipi Bundeslige doneo je napadač Branimir Hrgota u 43. minutu iz slobodnog udaraca, lopta se posle njegovog šuta odbila od živog zida i prevarila golmana Ulrajha.

To kao da je trglo igrače Bavarskog „džina“ i u drugi deo igre su ušli mnogo angažovanije. Posle samo dva minuta igre u nastavku, Gnabri je sjajno probio po desnoj strani, centrirao, a najbolje se u šesnaestercu snašao fantastični Robert Levandovski i izjednačio na 1:1.

Nisu se na tome zasutavili Levandosvki i drugovi. Nastavili su pritisak i do preokreta su dođli uz pomoć defanzivca gostiju Sebastijana Grisbeka koji je u 62. minutu matirao svog golmana.

Imao je Grojter Firt dve dobre šanse da izjendači rezultat i osvoji ogroman bod u Minhenu, ali je najpre, Maks Kristijansen u 67. minutu šutirao pored gola, da bi šansu utakmice četiri minuta kasnije propustio desni bek Mejerhofer, stativa je spasila Bavarce.

Kada je oluja gostiju prošla, Bavarci psotižu i treći pogodak. U 82. minutu posle udarca iz ugla najviši je bio  Niklas Zile, sjajno je spustio loptu ubitačnom Levandovskom, a Poljaku nije bilo teško da iz peterca postigne svoj drugi gol na meču i tako svom timu obezbedi tri boda.

Do kraja meča Bajern je dotukao već „grogiranog“ protivnika golom Erika Čupo-Motinga u nadoknadi vremena za  konačnih 4:1.