You are currently viewing Bodovi za Alaves: Hoselu presudio na Viktoriji

Bodovi za Alaves: Hoselu presudio na Viktoriji

U okviru 24. kola španske La lige, sastali su se fudbaleri Alavesa sa Valensijom. Alaves je dočekao Valensiju i savladao je na svom terenu sa 2:1.

Alaves je danas slavio nakon tri meseca bez pobede i oteo je Valensiji bodove neophodne za ostanak na tabeli.

Već u 14. minutu Alaves je poveo golom Luma a ovim pogotkom se završilo prvo poluvreme. U 62. minutu meča Valensija je izjednačila a strelac je bio Guedeš sa penala.

Hoselu je potom, četrnaest minuta kasnije, postigao pogodak za vođstvo domaćina. Dosuđen je jedanaesterac za Alaves i time je okončan meč sa 2:1.

Srpski fudbaler, Uroš Račić, nije izlazio na teren već je meč proveo na klupi Valensije.

Alaves je ovom pobedom nad Valensijom stigao do dvadesetog boda i nalazi sa  na 18. mestu Primere, dok je Valesnija 12. sa 30 osvojenih bodova.