You are currently viewing Borac izborio pobedu nad Zadrom

Borac izborio pobedu nad Zadrom

U meču 18. kola AdmiralBet ABA lige, Borac je trijumfovao nad ekipom Zadra rezultatom 79:73, posle produžetka meča. U regularnom toku utakmice rezultat je bio 65:65.

Nakon pobede nad Megom, ekipa Marka Marinovića potvrdila je da je stala na noge i da je težak period sada iza njih. Rezultati po četvrtinama su bili: 15:15; 23:17; 10:15 i 17:18, a nakon ravnopravne borbe, produžeci su doneli rezultat 14:8 u  korist Borca.

Delovalo je kao da će Zadar odneti pobedu, naročito po isteku 40. minuta igre kada su vodili sa dva poena razlike. Međutim, očekivanja Zadrana izneverio je Hanter Hejl kada je realizovao dva slobodna bacanja i doveo do izjednačenja.

U produžecima ipak nije bilo mesta za dilemu jer je ekipa Boraca snažno nastupila i brzo stigla do čak 10 poena prednosti a do samog kraja nije dozvolila gostima da se previše približi.

U ekipi Borca iz Čačka, najefikasniji je bio Radovan Đoković je sa 18 poen, a pratio ga je Tomašević sa 14.

Ekipu Zadra predvodili su Tompson sa 17, i Junaković i Karter sa po 14 postignutih poena.

Borac sada ima skor 6-10 i nalazi se na 7. mestu na tabeli, a Zadar ima pobedu manje i zauzima 11. mesto.