You are currently viewing Čelsi samouvereno protiv Totenhema (VIDEO)

Čelsi samouvereno protiv Totenhema (VIDEO)

Na stadionu „Stamford Bridž“ večeras su snage odmerile ekipe Čelsija i Totenhema. Čelsi je, u okviru 23. kola Premijer lige, porazio Totenhem rezultatom 2:0.

Čelsi je bio dominantniji i imao je posed lopte 65% , kao i mnogo više upućenih šuteva ka golu protivnika (15-6). Rezultat od dva gola prednosti je sasvim očekivan s obzirom na statistiku meča.

Prvo poluvreme nije obeležio nijedan gol. Ekipe su na odmor otišle sa 0:0 a pri povratku Čelsi je krenuo u ozbiljan napad.

Hakim Zijeh je u 48. minutu postigao precizan pogodak i doveo svoj tim u prednost. Ubrzo potom, precizan je bio i Tijago Silva u 55. minutu. Tijago je, ujedno, postavio konačan rezultat i do kraja meča nije bilo pogodaka.

Na tabeli Premijer lige Čelsi se sada nalazi na 3. mestu sa 47 osvojenih bodova iz 24 utakmica, dok je Totenhem 7. na tabeli sa 36 bodova, ali iz samo dvadeset utakmica.