You are currently viewing Derbi u crveno-belom: Ohi i Katai matirali Popovića, Zvezda se primakla Partizanu

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u 166. večitom derbiju rezultatom 2:0.

Izabranici Dejana Stankovića odigrali su vrlo zrelu utakmicu, uspeli da greške svedu na minimum, a propuste protivnika kazne golovima i zasluženo slave u derbiju.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 20 minutu, kada je Rikardo iskoristio nesigurnost Kange na sredini terena, bacio u vatru Meniga koji se našao oči u oči  sa Borjanom. Zvezdin kapiten je sjajno intervenisao nogom i izašao kao pobednik iz ovog duela.

Zvezda je povela u 30. minutu. Najpre je Katai snažno tukao glavom, golman Popović kratko odbio loptu na koju naleće Ohi i silovito pogađa mrežu Partizana.

Gost se od vođstva Zvezde nije oporavio, a Crveno-beli su poveli sa 2:0. Zvezda je napadala po levoj strani preko Srnića koji je pokušao da ubaci loptu u peterac. Posle smušene reakcije Vujačića ona stiže do Kataija koji silovitim udarcem matira Popovića za 2:0 – minut 42.

U drugom poluvremenu Partizan je krenuo hrabrije i uspeo preko Zdjelara da zapreti u 55. minutu, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Partizan je bezuspešno napadao, a Zvezda se vešto branila, konrolisala igru i čekala svoju priliku. U nekoliko navrata pretili su Ivanić i Kanga, ali su mreže do kraja mirovale. Treba napomenuti da je Partizan završio meč sa 10 igrača, posle drugog žutog kartona Zdjelara koji je neoprezno faulirao Kangu.

Crvena zvezda je ovom pobedom prišla na dva boda zaostatka u odnosu na Partizan i nema sumnje da večite rivale očekuje žestoka borba za šampionsku titulu.