You are currently viewing Dinamo čuva titulu: Pobeda u derbiju najavljuje uspešno proleće (VIDEO)

Dinamo čuva titulu: Pobeda u derbiju najavljuje uspešno proleće (VIDEO)

Fudbaleri Dinama iz Zagreba savladali su u derbiju na startu drugog dela sezone Rijeku, rezultatom 2:0.

Zagrepčani su na svom Maksimiru do prednosti stigli u 22. minutu. Oršić je ubačenom loptom pronašao Komnena Andrića koji je šutirao glavom, a njegov udarac odbija golman gostiju Labrović. Na pravom mestu našao se Šutalo ubacivši loptu u mrežu glavom.

Ponovo je srpski internacionalac Andrić bio u centru zbivanja u 43. minutu, kada je uspeo da asistira Oršiću za konačnih 2:0.

Dinamo je do kraja imao veliku priliku u 63. minutu kada je golman Labrović nespretno dodao loptu Ivanušecu. Fudbaler Dinama je u odsudnom trenutku loše naciljao, pa je lopta prošla pred stative.

Zagrepčani su pobedom u derbiju odmakli pratiocima na tabeli HNL sa 43 boda iz 20 odigranih mečeva. Osijek je posle poraza od Slaven Belupa ostao na 40 sa utakmicom više od lidera, a isti bodovni saldo ima Rijeka. Hajduk je na četvrtom mestu sa 38 osvojenih bodova.