You are currently viewing Dva mlada Hrvata među najskupljim na svijetu

Dva mlada Hrvata među najskupljim na svijetu

Organizacija koja se bavi nogometnom statistikom CIES Football Observatory objavila je novu ljestvicu najskupljih nogometaša svijeta do 23 godine.

Na istoj su se našle i neke velike zvijezde svjetskog nogometa poput Kylianna Mbappea koji je, zanimljivo, tek osmi najskuplji mladi napadač svijeta, sa vrijednošću od 80 milijuna eura, a od njega su sa 150 milijuna eura gotovo duplo skuplji mlada zvijeda Cityja Phil Foden, Erling Haaland iz Borussie Dortmund i Realov Vinicius Junior.

Naskuplji golman svijeta je očekivano PSG-ov Donnaruma, a na desetom mjestu se našao malo poznati hrvatski vratar Ivor Pandur iz Hellas Verone.

A drugi mladi hrvatski reprezentativac Joško Guardiol je dobio tu čast da je najskuplji mladi stoper svijeta sa tržišnom vrijednošću od čak 80 milijuna eura.

Hrvatsku reprezentaciju neminovno čeka lijepa budućnost.