Tokom današnjeg finalnog meča Kupa Turske, ekipa Efesa se izborila za prvo mesta savladavši najvećeg rivala, Fenerbahče. Ovogodišnji osvajač Kupa Turske trijumfovao je rezultatom 86:72 a meč je obeležila sjajna igra Vasilija Micića.
Srpski plejmejker imao je fenomenalnu partiju a Efes je već na startu pokazao ko će izaći s pobedom iz istanbulske „Ulker Sports Arene“.
Pobednička ekipa je već u prvom poluvremenu stekla značajnu prednost, u nastavak meča se ušlo rezultatom 41:27 i tih četrnaest poena prednosti Efes je uspeo i da zadrži do kraja meča. Rezultati po četvrtinama su bili: 14:16; 13:25; 22:21 i 23:24.
Srpski plejmejker,Vasilije Micić je bio najefikasniji u Efesu sa 23 poena i šest asistencija.
Vasilije Micic topu çalıp başlattığı hücumu smaçla tamamladı👊@AnadoluEfesSK #BitciTürkiyeKupası2022 pic.twitter.com/2USeHZNixi
— Tivibu Spor 🇹🇷 (@tivibuspor) February 20, 2022
Pratili su ga Plajs sa 20 poena i osam skokova, Buboa sa 19 i Moerman sa 13 poena i 16 skokova.
U ekipi Saše Đorđevića najefikasniji Buker sa 17 poena, a istakao se i Marko Gudurić sa 15 poena.