You are currently viewing Efesu nedovoljna Micićeva dobra partija: Zenit trijumfovao u Rusiji

Efesu nedovoljna Micićeva dobra partija: Zenit trijumfovao u Rusiji

U 23. kolu Evrolige, ekipa Zenita pobedila je Anadolu Efes rezultatom 76:67. Domaćin je košarkaše Efesa pobedio u Sankt Peterburgu, a utakmica je počela u 18.00 časova.

Tokom meča ekipe su se smenjivale u vođstvu, a rezultati po četvrtinama su bili: 17:18, 20:18, 15:6, i 24:25 za ekipu Zenita. Košarkaši su na odmor otišli sa samo poen razlike (37:36) a meč se ipak završio sa konačnih plus deset.

U ekipi pobednika istakao se Poitres sa 21 poenom, 9 skokova i 1 asistencijom, i Miki sa 15 poena. U ekipi Efesa najefikasniji je bio Micić sa 22 poena, 6 skokova i 3 asistencije, i Simon sa 17 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Iako je meč imao oscilacije, o konačnom ishodu presudila je 3. četvrtina u kojoj je Efes ostvario samo 6 poena. Zenit se sa odmora vratio sa čvrstom odbranom koju Efes nije uspeo da slomi tokom čitave treće deonice.

U završnici meča, Efes je odlučno startovao i borio se do samog kraja, i poen prednosti nije bio dovoljan da anulira katastrofalan učinak u 3. deonici meča.

Ovom pobedom Zenit se nalazi na 4. mestu, sa skorom 13-7, a Anadolu Efes je 8. na tabeli sa skorom 10-11.