You are currently viewing Ekvatorijalna Gvineja bez novog iznenađenja: Favorit u polufinalu AKN

Ekvatorijalna Gvineja bez novog iznenađenja: Favorit u polufinalu AKN

Fudbaleri Senegala poslednji su polufinalisti Afričkog kupa nacija, posle pobede nad Ekvatorijalnom Gvinejom 3:1.

Senegal je poveo golom Famare Dijadeiju u 28. minutu na asistenciju Sadija Manea. Tim koji  tokom ovogodišnjeg kontinentalnog šampionata važi za jedno od najprijatnijih iznenađenja uzvratio je do kraja poluvremena, a strelac gola za izjednačenje bio je Janik Bujla.

Prošlogodišnji finalista uspeo je da slomi otpor protivnika u 68. minutu preko Šeikua Kujate, da bi konačnih 3:1 postavio Ismaila Sar u 79. minutu.

Senegalu na putu do finala stoji selekcija Burkine Faso koja je eliminisala Tunis. U drugom polufinalu Egipat će posle pobede nad Marokom odmeriti snage sa domaćinom Kamerunom.