You are currently viewing Evroliga: PAO pao pred Monakom a Zenit uspešan u gostima

Evroliga: PAO pao pred Monakom a Zenit uspešan u gostima

Odigrana su još dva meča Evrolige koja su na programu bila prvog dana februara. Ekipa Panatinaikosa ugostila je Monako i izgubila sa 91:83.

S druge strane, Zenit je gostovao ekipi Baskonije i trijumfovao rezultatom 90:82.

Ovo je još jedan poraz u nizu ekipe Panatinaikosa koja je tokom ovog meča ispustila prednost i mogućnost da prekine niz poraza koji je u poslednje vreme ostvarila.

Nemanja Nedović je svojim učinkom obeležio prvo poluvreme i  domaći igrači su brzo došli do prednosti.  Majk Džejms je balansirao i držao kontrolu na drugoj stranu u prvih 20 minuta meča.

Polovinom druge četvrtine, ekipa Monako je povela i nakon toga preokrenula tok meča u svoju korist.

Pored Džejmsa koji je upisao 29 poena, odlični su bili Bejkon i Dalo, a u suparničkom timu najefikasniji su bili Nedović i Evans sa po 16 postignutih poena.

I ekipa Zenita bila je na visini zadatka večeras. Gostujući u Baksoniji, Rusi su preokrenuli rezutat i uspeli da anuliraju čak dvostruku rezultatsku prednost domaćina.

Baskonija je vodila tokom prvog poluvremena a ekipe su na odmor otišle  pri rezultatu 50:44 za domaćina.

Kad se se vratili sa odmora, više nije bilo dileme ko će trijumfovati na kraju.

Kod Rusa istakao se Beron sa 24, a pratio ga je Lojda sa 23 poena. U ekipi Baskonije najefikasniji su bili Enoh sa 15, kao i Boldvin sa 16 i Gidraitis sa 14 poena.