You are currently viewing Finale koje Novak nije želeo!

Finale koje Novak nije želeo!

Posle plasmana Španca Rafela Nadala u finale Australijan Opena, gde će imati priliku da osvoju rekordan 21. grem-slem poznato je i ko će se naći na suprotnoj strani mreže u najvažnijem meču turnira.

To će biti Rus Danil Medvedev. On je u drugom polufinalnom meču bio bolji od  Stefanosa Cicipasa iz Grčke u četiri seta, bilo je 7:6 (5), 4:6, 6:4 i 6:1.

Krajem drugog seta ovakav rasplet se nije dao očekivati. Nakon što je Cicipas uspeo da izjednači na 1:1 u setovima, Danil Medvedev se posvađao sa glavim sudijom meča, a potom zaigrao mnogo bolje i dobio treći set, da bi četvrti bio, mnogi će reći, čista formalnost, jer Cicipas praktično nije ni postojao u njemu.

Medvedev je ovom pobedom dokazao da je sa pravom prvi favorit ćitavog turnira.

U finalu će igrati protiv Rafaela Nadala koji je savladao MAtea Beretinija takođe sa 3:1 u setovima.

Ovo je finale koje je najbolji na svetu naš Novak Đoković najmanje želeo jer u slučaju da Medvedev pobedi, stiže do prvog mesta na ATP listi, dok ako do pobede dođe Nadal osvojiće rekordni 21 grem-slem…