Evropsko prvenstvo 22

Sve vezano za košarku
MKD

Re: Evropsko prvenstvo 22

Post by MKD »

Furija tyjtj Scariolo tyjtj

Rutina od pocetak do kraja i poput sta je Lorenzo Brown igrao najslaba tekma na EP. Samo dokaz koliko je Francija ocajna ada furija dobie rutinski i bez raspolozan Brown danas.

Zasluzeno zlato Spanija. Francija nie zasluzio medalja na ovo EP s ovom igre. Sigurno ne znaju ni samo kako osvoio ova medaja vise zbog turski i italjanski luzeri mentalno misovi. ova protiv turska koliko trebash biti smece izgubiti kada imas +2, 2 slobodni i napad 7 sekunda pred kraj

Nie jedan expert nie imao spanija u top 4 na SP pa su osvoio SP. na ovo EP nikoj nie imao Spanija u top 4 pa su osvoio a imao i oni koj nisu ih imao ni u top 8.
Macedonians and superstars

Image

Volkanovski-Stamkos-Kulusevski
Laufer

Post by Laufer »

srdjan87 wrote: Sun Sep 18, 2022 8:30 pm Ja od petka nisam upalio košarku i ispravno.
Sve im jebem sretno odvratno.
Najgora ekipa koja je ikad osvojila krš i otpad od zla oca i gore majke.
Pirenejska govna.
Zato je tu Profesor Skariolo da to sve fino posloži... Sad mu niko ne može ništa prigovorit,s kakvim je sastavom uzeo titulu...
MKD

Post by MKD »

Kako samo ovi bogatasha pere novac u svih sportova u amerika. kako je bre moguce ovoj rekretivac Gobert da zarade 38 milion dollara godishno ?. pa covek ima 10 poena prosek u NBA u liga gde ne postoi igre u odbrana prvi 80 kola. slobodno bacanje 50%.

mislam da su kuglasha po talentirane od njega tjewwss

stisnio ga malo spanci u odbrane i ete ga na 4 poena dtjysj covek bukvalno ne zna kako kreirati prostor slobodan.

pa ima oni koj ima duplo bolja statistike u nba i tri puta manje zarade. Pa to je kriminal perenje novac ovaj rekrativac da zarade ovaj novac.

Image

MKD

Post by MKD »

Image

Image

Image

Gobert u MVP 5 pa ovi u Fiba su gori nego EHF. dtjysj oni koj ga placaju valda mu kupio i mesto.

Willy Hernangomez of Spain was voted the TISSOT Most Valuable Player, averaging 17.2 points and 6.9 rebounds in the tournament. Joining him on the TISSOT All-Star Five were Spanish teammate Lorenzo Brown, Dennis Schroder of Germany, Greece's Giannis Antetokounmpo and Rudy Gobert of France.

The final standings of the FIBA EuroBasket 2022 are as follows:
1. Spain
2. France
3. Germany
4. Poland
5. Greece
6. Slovenia
7. Finland
8. Italy
9. Serbia
10. Turkey
11. Ukraine
12. Croatia
13. Montenegro
14. Belgium
15. Lithuania
16. Czech Republic
17. Israel
18. Bosnia and Herzegovina
19. Estonia
20. Bulgaria
21. Georgia
22. Netherlands
23. Hungary
24. Great Britain

Suma sumara. Spanija zasluzeno. Francija nezasluzeno, Nemacka zasluzeno. Polska je izgubio 4 utakmice i osvio ctvarto mest.

MVP 5 okej sem ovo smece.

Inace eurobasketa bio ogromno razocaranje xa mene ocekivao sam puno vise. nikada nisam pogledao toliko utakmice na eurobasket kao na ovo EP. Bio je EP napumano u mediji kao najbolji ikada.

ali realnosta je da ovo je bio sve samo ne najkvaitetno EP ikada. pa cinjenice da Spanija s ovom rostera osvoio a poljaka s rekretivce igra polufinale dovolno govori.

Francija katastrofa, izgubio 2 tekme u skupine, dobio madzare s 2 rzlike u skupine a realno izgubio i protiv TUR i ITA.

Luka Doncic odigrao samo jedna jedino onako gadno dobra utakmice i to je bio protiv Francija. Jedino na taj tekma licio kao superstar. Evropska odbrana je po teska nego ona u NBA. Da u nekoliko tekma imao +30 poena ali 50% realizacije shut.

Srbija bila je odlicna u skupina. Djesio se Italjanski shuterski dan zal mene Jokic koj je bio dobar na ovaj turnir.

Sta se tice organizacije losa. TV prenosi dobri ali ne znam kakav ej marketing bio za ovo EP a mozda i ljudi u evrope previse ne zanimava eurobasketu. Ali uglavno polu prazne arene.

Sta se tice sledece eurobasket za 3 godine tko zna. Ali Spanija sigurno ce napadati zlato i tada bez razlika s kakav tim igraju. izgradio njeverovatan pobednici mentalitet a ne samo u kosarku.

mladi generaci se dobri U20, U18, itd. mozda dobi 3-4 igrace do 2025 iz taj generaci.

Image

Tuma

Post by Tuma »

srdjan87 wrote: Sun Sep 18, 2022 8:30 pm Ja od petka nisam upalio košarku i ispravno.
Sve im jebem sretno odvratno.
Najgora ekipa koja je ikad osvojila krš i otpad od zla oca i gore majke.
Pirenejska govna.
jytjt
ja sam sada ovdje saznao ko je prvak fgsd
LjutiKrilo

Post by LjutiKrilo »

francuzi su smejurija, uvek će na terenu izgledati kao grupa građana
taktička nezrelost i gomila izgubljenih lopti
nosilac amsterdamske spomenice
MKD

Post by MKD »

Sergio Scariolo. Prvi 3 EP tituli ljudi su rekao pa svaki trener bi osvoio zlato s braca Gasol, Ibaka, Navaro, itd.

No sada je osvoio SP zlato 2019 kada kladionici i experte imao Sanija na pozicije 5, sada je osvoio EP zlato 2022 kada kladionici imao Spanija na pozicije 8.

Scariola ima 5 zlata. 4 EP i 1 SP. jedino sta nie uspeo pobediti dream team na olimpiada.

Bez NBA zvezdi, bez MVP igraca, Bez all star igraca, a samo jedan igrao EL prosla sezona.

Timska kemija, sistem i organizacije i motivacija kluc uspeka. Vuigranosti, 80% rostera igrao i EP kvalifikaci.

Klupska karijera Scariolo itaka itaka ali osvoio NBA titula s Toronto bio je assistent trener ali kluc je bio odbrane za kojoj on bio odgovaran.

Vecina ovi igrace su bio peglani i gazeni od Saric, Hazonja i ostale kada su bio klinaca a vidi ih danas.

Sta ce biti onda kada stize generaci kojoj dominira u mladinska kosarke ko spanci trenutno.

Image

Post Reply