Juve liga 22/23

Sve vezano za nogomet/fudbal
MKD

Re: Juve liga 22/23

Post by MKD »

treba se rijesiti nedved koj je podpisao sve taj ugovora i koj zarade novac od taj ugovora.

coveku nie pogodio sa niti jadan transfer s niti jedan trener. pa ni dusman juve nebi vodio klub ovaka lose dtjysj

on verovatno ipak je deo establismentu i politikacara u italija koj odlucio juve da nebude prvak dugo vreme.
Macedonians and superstars

Image

Volkanovski-Stamkos-Kulusevski
MihaOL

Post by MihaOL »

Da, Milano mafia nastavila legendu Juvea, da bude direktor, pa upropasti klub u korist Milana.

I Agnelliji to mirno gledaju.

jytjt
MKD

Post by MKD »

Agnelliji sta su ako ne deo establismentu i duboka drzava u italija kojoj ugovora sve u italija koj ce biti na vlast u parlamentu koj ce osvoi titula u ligu.

monti pajton drzava jytjt

Image

Tuma

Post by Tuma »

Jeste li primetili da su u ovom krogu baš svi favoriti, tj. poznatiji klubovi, izgubili protiv miki mausova. Časni izuzetak Lazio.
Lega je postala baš zanimljiva zadnjih godina, kad sam bio mlad tako nešto ne bi zamislio ni mrtav pijan.

Udinese je surprajzingli jak, iako je na početku izgledao kao kandidat za ispadanje. Nije mi jasno kako to selo svake godine sastavi novu i novu jaku ekipicu.
Vodeči gol protiv Intera je inače pogodio izvjesni Jaka Bijol. Pre neki dan bi se usudio napisat da mu je prezime slovensko ali neču, da me Miha ne napadne.
jsjsser
Hans

Post by Hans »

Tuma wrote: Tue Sep 20, 2022 6:33 pm Udinese je surprajzingli jak, iako je na početku izgledao kao kandidat za ispadanje. Nije mi jasno kako to selo svake godine sastavi novu i novu jaku ekipicu.
Pa obitelj Pozzo je vlasnik, lokalni tajkun koji je sinu ostavio sportsku igracku... A oni su iz tog sela i emotivno su vezani za klub tako da su izgradili novi stadion i stalno ulazu u ekipu
Inace su vlasnik i Watforda
Tamo su bili poznati po tom da svakih par mjeseci dovedu novog trenera pa ga otpuste nakon par poraza i onda na kraju nekako uvijek izbore ostanak.. sve do prosle sezone kad nisu uspjeli .. ali je cinjenica da su uspjeli podici taj mali klub, napravili stadion i godinama ga odrzali u PL
ImageBOJKOTImage
Tuma

Post by Tuma »

Pozzo? Malo miriše na miješano furlansko-slovensko porijeklo. Ovim sam dobio velik poticaj da se napokon ojunačim pogledati neku njihovu tekmu. Da vidim špagetarsku ligu jednom uživo. U susjedstvu su, vidi se da uvijek ima praznih stolica tako da je logistika jednostavna. Možda pripremim prigodnu majicu, npr "Pozzo, ti si naš".
MihaOL

Post by MihaOL »

Tuma wrote: Tue Sep 20, 2022 6:33 pm Vodeči gol protiv Intera je inače pogodio izvjesni Jaka Bijol. Pre neki dan bi se usudio napisat da mu je prezime slovensko ali neču, da me Miha ne napadne.
jsjsser
Za koga me ti imaš? Zašto bi te napao?
Zbog prezimena slovenskog reprezentativca?

cvascew

Kad sam te ja napao, da ovako misliš?
MKD

Post by MKD »

Легендата рече крај: Горан Пандев замина во фудбалска пензија!

Македонската фудбалска легенда, Горан Пандев и официјално замина во играчка пензија! Популарниот „Гранде Пандев“ ова го соопшти во интервјуто за „Газета дело Спорт“, во кое потврди дека повеќе не размислува за играње фудбал, но најави дека ќе остане во најважната споредна работа на светот.

„После цели дваесет години, време е за крај. Мојот највозрасен син има речиси тринаесет години, во минатото го гледав само за време на паузите од една за друга сезона. Сега сакам да му посветам повеќе внимание на семејството, но тоа не значи дека ќе се оддалечам од фудбалот, бидејќи јас не знам да правам ништо друго.

Цело лето не размислував за фудбал и дојде до опуштање. Јадете повеќе, а тренирате помалку. Со тоа имам неколку килограми повеќе, а на 39 години станува се потешко“, рече Пандев.

Поранешниот капитен на македонската репрезентација во својата богата кариера остави голем траг во бројни европски клубови, пред сè италијански, а во иднина се гледа како директор или спортски агент.

„Сакам да работам со млади луѓе и да им помагам, да разговарам со нив и да ги гледам нивните натпревари. Затоа во иднина повеќе се гледам како директор или спортски агент. За крај, сакам да кажаме едно големо багодарам на сите. На сите мои тренери, на сите претседатели, на сите навивачи“, додаде Пандев.

I oficialno Pandev u penzija iako je najavio penzija nakon kraj prosle sezone. Kaze dosta je imam 39 godina. Razmisluvao dali igrati rekreativno za peto ligash u Milano ali odlucio da cijlosno se penzionira od igranje fudbal.

Inace se preselio u grad Milano, tamo su kupio kuca letoska. Ima 3 deca a svih su rodeni u Italija pa se ne vraca u Makedonija osim ko diasporec.

Kaze za gazetta dello sport da ostane u fudbala zato sta fudbal je edino sta znae. Ostane u fudbala ili ko sportski direktor ili sportski agent.

U kraijera odigrao je 549 klubski utakmice (534 u Itlija gde je igrao 20 godine) a zabio 112 golova a imao i 129 assistencije.

Osvio liga, LP i svijetsko kubsko prvenstvo. Igrao ko starer u LP finale i zabio gol u SP finale.

6 puta osvoio kopa italija a 2 puta bio najbolji strelec u kopa italija.

Igra LP s Inter, Lazio i Napoli.

Za Makedonija je odigrao 122 utakmice i zabio 38 golova a imao i 27 assistencije.

Пандев: Прогноза за Серија А? Според мене Инзаги со Интер има најсилен тим

i poput losi start Inter, pandev za gazetta kaze da Inter osvoja titula.

Image

MKD

Post by MKD »

GOTOVO: Pandev zvanično u penziji, poznato čime će se baviti u budućnosti!

Image

Gotvo! Kraj jedne velike karijere kakvu je imao Goran Pandev koji je sam objavio da je okačio kopačke o klin i da će se posvetiti karijeri van fudbala.

Važi Pandev za jednog od najboljih fudbalera sa prostora nekadašnje Jugoslavije. Najblistavije trenutke karijere je doživeo u Laciju čiji je najbolji strani strelac u istoriji sa 64 gola, a sa Interom je osvojio onu tripletu 2010. godine.

Da ne pominjemo da je u selekciji Sj.Makedonije na 122 utakmice postigao 38 golova i da drži praktično sve moguće rekorde u nacionalnom timu sa kojim je prošle godine učestvovao i na prvom Evropskom prvenstvu od osamostaljenja države.

Sam Pandev je u intervjuu za italijanske medije poručio da je Parma bila njegov poslednji klub i da je vreme da u 39. godini stavi tačku na bogatu karijeru.

– Posle punih dvadeset godina, vreme je da završim. Moj najstariji sin ima skoro trinaest godina, ranije sam ga viđao samo u pauzama iz sezone u sezonu. Sada želim više pažnje da posvetim svojoj porodici, ali to ne znači da ću se udaljiti od fudbala, jer ne znam da radim ništa drugo. Celo leto nisam razmišljao o fudbalu i bilo je opuštajuće. Jedite više i manje trenirajte. Uz to imam još koji kilogram, a sa 39 godina sve je teže – rekao je Makedonac.

On je potom poručio i da već zna čime će se baviti u budućnosti.

– Volim da radim sa mladima i pomažem im, razgovaram sa njima i gledam njihove utakmice. Zato sebe u budućnosti više vidim kao direktora ili sportskog agenta. Na kraju, želim da kažem veliko hvala svima. Svim mojim trenerima, svim predsednicima, svim navijačima – istakao je Pandev.

Mi možemo samo da mu poželimo sreću u penziji. Zaslužio ju je…

Ušao u istoriju makedonskog fudbala, a sada ide u penziju: Pandev otkrio čime će se baviti posle bogate karijere!

Tihi odlazak u penziju: Legendarni Makedonac rekao zbogom fudbalu!

Uz Luka Modri mene bio najkompletan igrac u bivsa YU posledni 30 godina. koliko ima golova tolko je imao i assistencije pa dovolno govori za njega.

Nie imo definirana pozicija. nekada krilo, nekada spic, nekada 9, nekada plej.

Pandev vs Pancev. ne znam kako se moze s usporediti Pandev s igrac koj ne zna da dribla ko Pancev. Bio 10 puta bolji od njega.

Pola od te golova koj zabio su evrogolova. Kada pise Pandev na livecore znao si da imas sta pogledati nakon tekma.

odigrao mozda jedna sezona vise nego sta je trebao. pa zvrshio u parma zadnja polusezona. mozda se nadao SP, neki 10-15 min po tekma ako se kvalificiramo. pa mozda i zato osto godine ise u fudbala nego sta je tebao.

Goran Pandev 2 golova vs Real Madrid u LP https://www.youtube.com/watch?v=inUB_leAvSU

Goran Pandev 2 golova vs Spanija https://www.youtube.com/watch?v=1cbki-X94u4

Zabio gol i 1 ass na klubsko SP finale.

Izbacao i Bayern Munchen 1 godine kansije u LP https://www.youtube.com/watch?v=Tbm3mk5pQTk

Protiv Lecce pred 2 godine https://www.youtube.com/watch?v=BnY3TZzYR1k aerhhae

majstor nad majstori https://www.youtube.com/watch?v=PZ6HupSBiE4

11 golova je zabio buffona i juventus, 5 puta u finale superkupa ili kopa italija. napoli navivaca ga pocastio s pesme.

Bio je nekada blizu transfer Barca. opcija bila Barca ili Inter.

s makedonija je pobedio spanija, hrvatska, nemacka, italija, remi s holandija 2 puta, remi 2 puta protiv englesku u gosti, portugal. ali je gubio od andorra i luxemburg.

luda repka.

fala za sve care bio je za uzivanje. srecu u nova karijera i u akademija pandev pa da gledamo novi pandevci.

Image

Post Reply