You are currently viewing Francuska- vječni pobjednik

Francuska- vječni pobjednik

Kakva utakmica u Budimpešti! Francuska je gubila od Danske cijelu utakmicu sve do 58. minute, a zatim u uraganskoj završnici došla do pobjede.

Ispočetka nisu Francuzi znali što ih je snašlo, krenuli su Danci furiozno sa 5-1, i vodili na poluvremenu sa ( 17-12). Fenomenalno je igrala vanjska linija Danske u sastavu Holm-Kirkelokke-Lauge. Danski izbornik je odmarao najbolja dva startna beka Hansena i Gidsela.
Ista slika u drugom poluvremenu, Danska je na krilima sjajnog Holma održavala od 4 do 5 razlike. Sve do (26-21), a onda je Francuska došla do (28-28), na pogon Dike Mema. Danci su opet poveli sa 29-28, ali tehničkim greškama u zadnja 2 napada prepustili Francuzima pobjedu sa (30-29).

Danska ovime ništa nije izgubila, ali gubitnik večeri je Island, koji je 58 minuta bio u polufinalu, a onda ispao iz istog.

Francuska će u polufinalu igrati sa Švedskom, a Danska sa Španjolskom.