You are currently viewing Goleada Viole u Firenci: Vlahović i društvo napunili mrežu davljenika (VIDEO)

Goleada Viole u Firenci: Vlahović i društvo napunili mrežu davljenika (VIDEO)

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Đenovu rezultatom 6:0 u 22. kolu Serije A.

Viola je još jednom ove sezone pokazala svoju nadmoć na stadionu Artemio Franki, a ovoga puta stradao je davljenik iz Đenove.

Domaći su tokom meča uputili 22 šuta, od kojih je 12 išlo u okvir gola protivnika.

Viola je prvu priliku za vođstvo imala u 11. minutu, kada je Vlahović atraktivnim udarcem pokušao da savlada Sirigua, ali je golman Đenove prozreo nameru srpskog napadača.

Prednost domaćinu doneo je Odriozola u 15. minutu, da bi Bonaventura u 34. povisio na 2:0. Do poluvremena je Fiorentina uspela da postigne još jedan gol, a strelac je bio Biragi u 42. minutu.

Vlahović je divnim lobom uspeo da nadoknadi ono što je propustio na početku susreta i u 51. minutu povisio prednost domaćina na 4:0.

Biragi je svojim drugim golom povisio prednost Fiorentine na 5:0 u 69. minutu, da bi tačku na ovaj susret stavio Toreira u 77. munutu prelepim golom iz slobodnog udarca.

Fiorentina sada zauzima šesto mesto u Seriji A sa 35 osvojenih bodova, a Đenova je na pretposlednjem mestu i očekuje je grčevita borba za opstanak.