You are currently viewing Igokea prekinula niz poraza, FMP nastavio isti

Igokea prekinula niz poraza, FMP nastavio isti

U okviru 15. kola AdmiralBet ABA lige, košarkaški klub Igokea ugostio je FMP. Trijumfovala je Igokea na svom terenu u Laktašima, a krajnji rezultat u ovom odloženom meču je bio 73-61.

Rezultati po četvrtinama su bili: 18:12; 16:17; 24:14 i 15:18, a tim iz Laktaša je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza. S druge strane, FMP je upisao četvrti poraz u nizu.

Ekipa Igokee je od samog starta meča bila u prednosti, i nakon samo osam minuta rezultat je bio +10 za domaćina. Kako je meč odmicao, ta razlika se popela na +15, a na samoj završnici treće deonice meča, FMP  je imao čak 22 poena manje.

U poslednjoj četvrtini FMP se probudio i krenuo u ofanzivu ali to nije bilo dovoljno da anulira prednost koju je Igokea zacementirala u prethodnim deonicama.

U pobedničkoj ekipi istakli su se Robinson i Stivens sa po 12 poena, a Radanov i Talić su doprineli sa 11.

U FMP-u najefikasniji je bio Radonjić sa 14 poena i tri skoka. Pratio ga je Stepanović sa 12 poena.

Igokea se sad nalazi na 4. poziciji a FMP ga prati sa istim brojem poena, 26.