You are currently viewing Istorija ispisana crno-belim slovima! Partizan u osmini finala!

Istorija ispisana crno-belim slovima! Partizan u osmini finala!

Partizan piše nove stranice u bogatoj istoriji kluba!

Crno-beli su prvi put posle 17 godina izborili plasman u osminu finala jednog takmičenja pod okriljem UEFE. Na stadionu Humskoj pala je praška Sparta rezultatom 2:1.

Uz pomoć „Grobara“ Partizan kreće silovito. Ofanzivna igra izabranika Aleksandra Stanojevića brzo donosi prednost. Već u sedmom minutu je posle pasa Saša Zdjelara, sjajni Rikardo Gomeš savladao Adama Holeca za erupciju oduševljenja na stadionu Partizana. Posle gola Partizan se malo povlači i prepušta sredinu terena gostima, koji su imali dve prilike, ali one nisu bile opasne po golmana crno-belih.

U 24. minutu Miloš Jojić sjajno izvodi korner, Gomeš skače višlje od svih i postiže drugi gol. Svega tri minuta kasnije viđen je i treći pogodak u mreži Sparte, ali je gol Slobodana Uroševića poništen zbog ofsajda. Do kraja poluvremena utakmica je trajala mirno bez velikih uzbuđenja.

Drugi deo igre počinje u istom ritmu. Fudbaleri Partizana zadovoljni rezultatom već počinju da misle na „večiti derbi“. Vredno pomena je pokušaj Markovića i Meniga koji nisu završili u golu.

Jedina loša situacija za Partizan se desila u 66. minutu kada je Rikardo posle pada u kaznenom prostoru pao, a sudija Kalbakov je procenio da je to bila simulacija i dao mu drugi žuti karton, što je isključilo napadača Partizana.

Sparta do utešnog gola stiže pet minuta pre kraja utakmice. Hložek posle ubacivanja sa leve strane loptu šalje u gol Partizana.

Crno-beli će ime narednog rivala saznati sutra od 13 časova kada počinje žreb za osminu finala Lige konferencija!