You are currently viewing Istorijski uspeh Kanađanina: Šapovalov počistio favorita za četvrtfinale AO

Istorijski uspeh Kanađanina: Šapovalov počistio favorita za četvrtfinale AO

Jedan od najvećih favorita za osvajanje ovogodišnjeg Australijan opena Aleksandar Zverev, eliminisan je u duelu protiv Kanađanina Denisa Šapovalova, rezultatom 6:3, 7:6(5), 6:3.

Šapovalov je pobedom nad predstavnikom Nemačke uspeo da prvi put obezbedi plasman u četvrtfinale jednog grend slem turnira.

Kanađanin je napadačkom igrom već u prvom setu najavio iznenađenje, a brejk se dogodio u četvrtom gemu.

Sa velikom energijom i mnogo rizika odigrao je drugi set koji je rešio posle taj brejka. Prethodno je Šapovalov uspeo da osvoji ključni gem u kojem je Zverev servirao za osvajanje drugog seta.

U trećem setu Kanađanin je ponovio dobru igru koja ga je krasila tokom prethodna dva i na kraju zasluženo slavio bez izgubljenog seta.

Šapovalov će se u četvrtfinalu Ozi opena sastati protiv Rafaela Nadala.