You are currently viewing Jedan ali vredan! Lukaku gurnuo „plavce“ u finale (VIDEO)

Jedan ali vredan! Lukaku gurnuo „plavce“ u finale (VIDEO)

U polufinalnom meču Svetskog klupskog prvenstva, Čelsi je minimalcem uspeo da se izbori sa ekipom Al Hilala. Osvajači Lige šampiona imali su muke da se izbore sa saudijskim klubom za plasman u finalu. Meč u Abu Dabiju završio se rezultatom 1:0, a strelac pobedonosnog gola bio je Romelu Lukaku.

Lukaku je bio precizan u 32. minutu meča a asistirao mu je Kai Haverc koji je centrirao, a jedan defanzivac domaćina nespretno reagovao i Lukakuu ostavio zicer.

Ova poklonjena lopta je bila odlučujuća za finalistu najvećeg klupskog takmičenja na svetu.

U poslednjih 20 minuta saudijski Al Hilal je imao priliku da izjednači, ali je golman Kepa Arisabalaga odbranio udarce Muse Marege i Mohameda Kana, a blizu je bio i Mateus Pereira.

Iako su prvo poluvreme odigrali odlučno i snažno, Čelsi nije imao plodonosno drugo poluvreme. Ipak, pogodak Belgijanca bio je dovoljan za trijumf.

Sada će Čelsi imati priliku da osvoji prvu titulu šampiona planete, nakon što je 2012. godine izgubio od Korintijansa 1:0.

Čelsi će sada odmeriti snage sa brazilskim timom Palmeirasom a finale je na programu u subotu od 17. 30 časova.