You are currently viewing Jokić ruši sve pred sobom!

Jokić ruši sve pred sobom!

Košarkaši Denver Nagetsa drugi put u tri noći uspeli su da savladaju ekipu Sakramento Kingsa!

Prva pobeda je bila rutinska, dok je noćas viđena prava drama. Kingsi su pali tek u poslednjih 30 sekundi i rezultat je bio 115:110. Najzaslužniji za pobedu Denvera po običaju je najzaslužniji srpski košarkaš i MVP NBA lige Nikola Jokić.  U prethodnom duelu ova dva tima Somborcu je falila jedna asistencija za tripl dabl, što je on noćas ispravio i zabeležio 16. tripl dabl ove sezone sa 18 poena 10 skokova i 11 asistencija.

Nikola je neuobičajno sporo ušao u meč. U prvom poluvremenu nije delovalo da će još jednom sve kolone popuniti dvocifrenim brojevima. Na odmor je Jokić otišao sa samo osam poena, četiri skoka i sedam asistecija, ali i pored toga Denver se držao u utakmici.

Da je duel bio izutetno neizvestan govori podatak da je najveća prednost jednog tima iznosila 9 poena razlike a u toku čitavog meča timovi su se smenjivali u vođstvu.

Poslednji minuti su bili egal. Malo je falilo da Nikola Jokić u tom trenutku postane tragičar. Promašio je dva slobodna bacanja na minut do kraja, ali je Monte Moris trojkom doneo Denveru prednost nakon što je prethodno Domantas Sabonis napravio korake. Litvamac u dresu Kingsa i u sledećem napadu nije bio dobar  pod obručem usled odlične odbrane srpskog centra, nakon čega je Jokić zabeležio i osmi defanzivni skok, ukupno deseti na meču i kompletirao tripl-dabl dvadesetak sekundi pre zvuka sirene da bi u nastavku akcije, posle faula Dearona Foksa, oba puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja i zapečatio trijumf ekipa Majkla Melouna.

Denver je petom utastponom pobedom došao do ukupno 35 popbeda u sezoni i tako se izjednačio sa Dalasom, dok je Sakramento 13. sa 22 trijumfa iz 62 utakmice.

Atlanta Bogdana Bogdanovića je bila ubedljiva protiv Toronta 127:100.

Meč su Houksi prelomili u trećoj deonici kada su protivnika ograničili na samo 16 poena.  Rezultat posle tri četvrtine bio je 104:74, do kraja meča Atlanta je samo odradila posao i stigla do nove pobede.

Bogdan Bogdanović postigao je 14 poena, na to dodao šest skokova i dve asitencije uz solidan šut iz igre (5/11).

Atlantu je do pobede predvodio Trej Jang sa 41. poenom.

Atlanta trenutno ima skor 29-31, dok je Toronto na 32-27.