You are currently viewing Kad je teško, tu je Tadić! Nova pobeda Ajaksa!

Kad je teško, tu je Tadić! Nova pobeda Ajaksa!

U 19. kolu Eredivizije fudbaleri Ajaksa u gostima savladali ekipu Utrehta rezultatom 3:0.

Sjajni Dušan Tadić  sa ovom utakmicom zabeležio je 13 asistencija za 19 kola igre. Dominacijom u asistenciji pokazuje statistika da niko u ligi nema dvocifren broj dodavana za pogotke.

Gosti su poveli već u petom minutu, Tadić je započeo akciju po levom boku i uputio sjajnu loptu koju je u golu prosledio Antoni. Sledeći pogotak zabeležen u 19. minutu kada je Tadić centrirao za Brobija koji je glavom pogodio za 2:0. Na kraju prvog polovremena, gde se pitanje pobednika već rešilo, Tadić je uputio maestralni centar šut na koji je Brobi ponovo dobro odreagovao za 3:0.

Ajaks je sada privremeno preuzeo prvo mesto ispred PSV-a, koji ima dva boda manje i utakmicu u toku.

Ajaks je pitao svoje navijače, a koliko vi mislite da će Tadić postići asistencija?