You are currently viewing Kraj za Krajinovića!

Kraj za Krajinovića!

Dok Novakov hod po mukama i dalje traje, ostali srpski teniseri polako izlaze na terene Australijan opena!

Među njima se našao i Filip Krajinović koji je posle velike borbe poražen od Dijega Švarcmana u tri odigrana seta (6:3, 6:4, 7:5.)

Prvi set je počeo veoma burno. Švarcman je brzo napravio dva brejka, Filip je uspeo da uzvrati jednim, ali je tad propustio šansu da se skroz vrati u set pri rezultatu (4:3 )za protivnika.

Do devetog gema je bila ravnopravna borba, ali je tada Švacrman napravio novi brejk i poveo u setovima.

I drugom setu srpski teniser je propustio priliku, takođe pri rezultatu (4:3), pa je njegov protivnik ponovo napravio brejk i poveo sa (5:3). Ipak borba je tek tada počela. Filip je napao, odigrao hrabro i posle dve brejk lopte dobio još jednu i iskoristio je. Smanjio je rezultat na (5:4) i imao servis, ali je Dijego ponovo napravio brejk i došao do 2:0 u setovima.

Lavovska borba je viđena i u trećem setu. Švarcman je napravio brejk za (3:1), vratio ga je odmah naš as za (3:2), ali je Argentinac napravio novi za (4:2). Na (5:3) Švarcman je servio za pobedu, ali je tada Krajinović došao do nove snage i uspeo da izjednači na (5:5).

Usledio je novi brejk Argentinskog tenisera, a potom i sigruna pobeda i plasman u naredno kolo.

Naredni protivnik mu je bolji iz meča O’Konel – Gaston.

Srbiji sada u Australiji brane čast Dušan Lajović i Miomir Kecmanović.