You are currently viewing Lisice nadigrale Crvene đavole!

Lisice nadigrale Crvene đavole!

U 19. kolu Premijer lige, večeras su na stadionu King Pauera igrale ekipe Lestera i Liverpula. Lester je odneo pobedu rezultatom 1:0, a ovo je tek drugi poraz Liverpula u aktuelnoj sezoni.

U prethodnom periodu, ekipa Liverpula je, nakon šest vezanih pobeda, večeras drugi put izgubila i tako ostala bez čak 5 bodova.

Liverpul večeras nije uspeo da ugrozi i zatrese mrežu protivnika, stoga se, na osnovu ovog i prethodnog meča sa Totenhemom, primećuje blagi pad forme Crvenih đavola.

Večerašnji meč svakako je obeležio promašaj penala Mohameda Salaha koji je sve vreme tokom aktuelne sezone Liverpulu donosio pobedu svojim golovima i asistencijama. Egipćanin je šutirao sa bele tačke ali nije uspeo da u 16. minutu realizuje jedanaesterac. Golman Lestera, Kasper Šmajhel, predvideo je položaj lopte i odbranivši mrežu, prekinuo je niz od 15 realizovanih penala Mohameda Salaha.

Njegov pokušaj da popravi grešku nakon par trenutaka, završio se neuspehom i lopta je udarila u prečku.

Ademola Lukman je, nakon tri minuta po ulasku na teren,  u 59. minutu utakmice zatresao mrežu Liverpula i time doneo pobedu svom timu.

Liverpul trenutno zauzima drugo mesto na tabeli Premijer lige, ispod Mančestera. Lester zauzima 9. mesto na tabeli sa 25 osvojenih poena.