You are currently viewing Liverul nadigrao Inter u nokaut fazi LŠ

Liverul nadigrao Inter u nokaut fazi LŠ

Fudbaleri Liverpula trijumfovali su u večerašnjem duelu sa Interom na stadionu „Đuzepe Meaca“. U Milanu, ekipe su odigrale prvu utakmicu osmine finala Lige šampiona, a Liverpul je pobedio rezultatom 2:0.

Duel je otvoren pokušajima sa obe strane. Najpre je probao Martines, potom Tijago Alkantara i Mane, a umalo je strelac prvog gola bio Čalhanoglu kojeg je sprečila prečka da donese prvi gol u korist svoje ekipe.

Prvo poluvreme završeno je smenjivanjem šansi pred golovima, ali bez promene rezultata na semaforu.

Međutim, Inter se sa pauze vratio furiozan i spreman da preuzme inicijativu. Edin Džeko je u 60. minutu igre bio precizan ali, nakon provere, gol je poništen zbog ofsajda.

Napadi Intera su se nizali a u toj inicijativi, iznenada je poveo Liverpul golom Firmina. On je zamenio Žotu na terenu i ispostavilo se da je to bila plodonosna ideja trenera Liverpula.

Liverpul je, nakon postignutog gola, sasvim okrenuo igru. Nastupili su dominantnije, spremnije i žustrije su napali, što je donelo rezultate već u narednih osam minuta.

Salah je u 83. minutu meča postavio sigurnu prednost i zaključio meč sa konačnih 2:0.