You are currently viewing Ljubljana ide u polufinale Čelindž kupa

Ljubljana ide u polufinale Čelindž kupa

Odbojkaši ACH Ljubljane pobedili su portugalski klub Bastardo u revanšu četvrtfinala rezultatom 3.1. Ljubljana je ovim trijumfom obezbedila plasman u polufinale Čelindž kupa.

Slovencima je, nakon pobede u Portugaliji, bila potrebna pobeda kod kuće da bi obezbedili plasman među četiri najbolje ekipe.

U glavnom gradu Slovenije, odbojkaši Ljubljane su prvi set dobili više nego ubedljivo 25:9. Međutim, u drugom setu ekipa Bastarda se izborila za 29:27 i izjednačenje u setovima.

Domaćini su se potom vratili na pobednički kolosek. Prvo su dobili treći set 25:22, a onda su priveli kraju i u četvrtom završili sa 25:21.

U ljubljanskom timu najbolji je bio Alen Sket sa 27 poena, dok je Matic Videčnik zabeležio 20.

U portugalskom timu istakao se Vilijan Bermudes Narvaez koji je zabeležio 17 poena.