Medison Kiz osvojila titulu nakon 3 godine!

Bivša finalistkinja US Opena Medison Kiz zagrejala se za Australijan open pobedivši u finalu VTA turnira u Adelaidi protiv Alison Riske.

Kiz je pojačala svoju formu, sa kojom je ostvarila pobedu u dva seta, 6:1 – 6:2. Šeta titulu Kiz je osvojila za nešto više od sat vremena igre.

Kiz je u svojoj karijeri dostigla do 7. mesta, nakon povreda i loše igre pala na 87. na rang listi.

Kiz je pokazala zašto je bila među 10 najboljih igračica sa svojim moćnim servisom i udarcima u napadu koji su bili previše jaki za protivnicu, Kiz osvojila prvi set za 29 minuta.

Riske, 57. rangirana, potom je izgubila svoj prvi servis gem drugog seta. Kiz je ponovo napravila brejk u drugom setu, a onda je to iskoristila za svoju prvu titulu od pobede u Sinsinatiju 2019.

Kiz sada ima nezgodnog protivnika u prvom kolu Australijan openu, Sofiju Kenin koja ja na 12. mestu i  šampiona Australijan opena 2020.

Riske igra protiv Done Vekić u prvom kolu na Melburn Parku.