You are currently viewing Micić razrešio Turski derbi! Efes bolji od Fenera!

Micić razrešio Turski derbi! Efes bolji od Fenera!

U Turskom derbiju, Efes je kao domaćin savladao i Fenerbahče rezultatom 91:71.

Pierije je postigao 15 poena u prvoj četvrtini i doneo Fenerbahčeu prednost od 4 poena. Međutim, Efes je otvorio drugi period sa 12:2 i ponovo preuzeo kontrolu igre. Efes je zadržao isto vođstvo do kraja prvog poluvremena (47:41).

Pjer i Marko Gudurić su uspeli da oporave Fener od dvocifrenog zastatka, u sredini treće deonice. Na kraju treće deonice Fener odlazi na pauzu sa samo 3 poena zaostatka (66:63). Melih Mahmutoglu je izjednačio na 66, ali Fenerova sreća je bila privremena. Efes je krenuo u masivnu seriju i sve bolju igru. Ipak, loša igra u nastavku Fenera je srušila snove.

Fener je doživeo četvrti poraz, dok se Efes istovremeno približio na samo dva boda zaostatka, uz utakmicu manje.

Vasilije Mićić je bio odličan za Anadolu Efes sa 26 poena, 4 skoka i 7 asistencija. U redovima Fenerbahčea prednjačili su Pierija Anri i Marko Gudururić sa 24, odnosno 21 poen.