Spski teniser Miomir Kecmanović na ovogodišnjem izdanju Australijan Opena definitvo je rešio da osveti svog zemljaka i najboljeg na svetu Novaka Đokovića!
Nakon što je u prvom kolu bez većih problema savladao najsrećnijeg „lakog luzera“ u svetu tenisa, kvalifikanta Karuza, koji je zamenio našeg Novaka, u drugom kolu Miomir je imao daleko teži zadatak.
Sastao se sa 41. igračem na svetu Tomijem Polom i savladao ga na zaista impresivan način, rezultatom 3:0 7:6 (9:7), 7:5, 7:6 (10:8) u setovima.
Srbin je na ovom meču pokazao veliku mentalnu snagu, onakvu kakvu godinama viđamo kod Novaka, u odlučujućim momentima u meču.
U taj-brejku i prvog i trećeg seta, spasao je po tri set lopte, a svoju prvu iskoristio.
Sledeći Miomirov protivnik je Italijan Lorenco Sonego, 25. nosioca.
Miomir Kecmanovic, who was supposed to play Novak Djokovic in the first round, gets another very good win over Tommy Paul 7-6(7), 7-5, 7-6(8) to reach the 3rd round at the #AusOpen.
Saved multiple SPs in the 1st and 3rd sets.
Gets Sonego next in this very open section… pic.twitter.com/hPZA0xZfaf
— José Morgado (@josemorgado) January 19, 2022
Pingback: Đoković viđen na Kalemgdanu: Prisustvovao liturgiji na Bogojavljenje - Balkan Sport