You are currently viewing Mitrovićeva goleada: Dva pogotka za pobedu i rekord Čempionšipa

Mitrovićeva goleada: Dva pogotka za pobedu i rekord Čempionšipa

Nezaustavljivi Aleksandar Mitrović nastavlja da niže golove. U večerašnjem meču sa Piterboroom, Mitrović je oborio rekord Čempionšipa sa 32 postignuta gola, a potom je protivničkoj ekipi zadao još jedan udarac i pobedom okončao utakmicu na londonskom stadionu.

Mitrović je bio precizan iz penala u 28. minutu večerašnje utakmice 34. kola Čempionšipa, a potom je krunisao svoj trijumf još jednim pogotkom u 62. minutu meča.

Srpski reprezentativac je oborio rekord  Tonija, koji je prošle sezone u dresu Brentforda upisao 31 pogodak.

Konačan rezultat na večerašnjem susretu u 89. minutu na „Krejven Kotidžu“ postavio je Džek Meriot i zatvorio utakmicu sa konačnih 2:1.

Fulam je lider prvenstva sa 68 bodova, dok se ekipa Piterboroa nalazi na 23. mestu na tabeli.