You are currently viewing Moermanova trojka dovela Efes do pobede

Moermanova trojka dovela Efes do pobede

U večerašnjem meču 22. kola Evrolige, snage su odmerili košarkaši Anadolu Efesa i Panatinaikosa. Anadolu Efes je trijumfovao u ovom meču sa poenom razlike, 82:81.

Prevagu je donela Moermanova trojka u poslednjoj sekundi meča koju su s nevericom gledali svi posetioci Sinan Erdem Dome arene u Istanbulu.

Efes je početkom druge četvrtine imao osam poena prednosti protiv ekipe koja nije pobedila u gostima od prošle godine. Delovalo je da će biti lako pobediti tim koji je poslednji trijumf u gostima upisao još 5. februara prošle godine.

Ipak, ekipa iz Atine je, poredvođena Nemanjom Nedovićem, sve vreme držala korak sa Turcima koji su apsolutni favoriti.

Sam finiš meča doneo je Efesu prednost od dva poena. Okaro Vajt je sa penala imao priliku da svom timu donese plus 3, ali je promašio, što je u poslednjem napadu iskoristio Moerman trojkom, tek sedmom iz 28 pokušaja domaćeg tima, sa skoro osam metara posle asistencije Tibora Plajsa.

Nedović je sa svoje polovine pokušao nemoguće, ali nije bio precizan, pa je meč zapečatila Moarmeova trojka.

Iako je Moermanova trojka donela razrešenje, Vasilije Micić je bio najefikasniji sa 20 poena uz 4 skoka, 6 asistencija i 2 ukradene lopte za 33 minuta. Moerman je zabeležio 15, Brajant Danston 14, a Šejn Larkin 10 uz 4 skoka i 5 asistencija.

Na drugoj strani takođe se istakao srpski košarkaš, Nedović sa 20 poena, 6 skokova i 3 asistencije za 29 minuta. Deril Mejkon je upisao 17, a Vajt 15.

Efes u sledećem meču gostuje Zenitu u Sankt Peterburgu, a Panatinaikos dočekuje Žalgiris.

Sa učinkom 10-10, Efes je osmi u elitnom klupskom takmičenju, dok je Panatinaikos zabeležio peti uzastopni poraz i pretposlednji je na tabeli sa skorom 4-15.