You are currently viewing Monako priredio spektakl protiv Asvela

Monako priredio spektakl protiv Asvela

U francuskom derbiju 19. kola Evrolige, gostujuća ekipa Monaka ubedljivo je savladala ekipu Asvela. Monako je pobedom nad Asvelom ostvario svoj treći uzastopni trijumf, a meč je okončan rezultatom 100:75.

Meču nije prisutvovao Danilo Anđušić, ali ekipa je pokazala fantastičnu formu i sa učinkom 9-11 nastavlja borbu za plasman u plej-of.

Ekipi Asvela je ovo šesti poraz u poslednjih sedam mečeva i trenutno ima skor 8-11.

Monako je od prvog do poslednjeg minuta kontrolisao dešavanja na terenu, a do dvocifrene prednosti došao je u drugom delu prvog poluvremena.

Poluvreme je završeno sa ubedeljivih deset razlike za ekipu Saše Obradovića, a u trećoj četvrtini imali su čak 22 poena viška.

Litvanac Donatas Motejunas je bio najefikasniji sa 22 poena, Dvejn Bejkon je dodao 21, Majk Džejms 20, uz 7 asistencija, dok je Alfa Dialo upisao 17 poena, 10 skokova i 6 asistencija.

U ekipi Asvela Markos Najt je imao 19, Dilan Osetkovski 15, a Eli Okobo 10 poena i 5 asistencija.

Monako za dva dana gostuje Zenitu, dok Asvel u petak dočekuje Crvenu zvezdu.