You are currently viewing Monfis jači u ključnim trenucima: Kecmanović posle velike borbe eliminisan sa AO

Srpski teniser poražen je u osmini finala Australijan opena, a bolji od Kecmanovića bio je Francuz Gael Monfis 7:5, 7:6(4), 6:3.

Monfis je pobedom nad Kecmanovićem obezbedio četvrtfinale Ozi opena i tako izjednačio najbolji rezultat na prvom grend slemu u sezoni.

Iako je Monfis slavio bez izgubljenog seta, tokom meča je viđena fantastična borba obojice tenisera. Iskusni Francuz je na kraju slavio zahvaljujući bogatom iskustvu koje mu je pomoglo da bude sjajan u odlučujućim poenima.

U prvom setu Kecmanović i Monfis imali su po tri brejk lopte, ali je izjednačen rezultat bio na snazi do samog finiša. Kada su svi očekivali taj-brejk, Monfis koristi grešku srpskog predstavnika i rešava prvi set rezultatom 7:5.

Kecmanović je u drugom setu zaigrao još bolje i brzo stekao brejk prednosti. Ipak, Monfis odgovara ribrejkom i uvodi set u taj-brejk. Uprkos požrtvovanoj igri Kecmanovića, Monfis je tokom dugih poena bio prisebniji i zasluženo osvojio drugi set.

Nije Kecmanović odustajao ni tokom trećeg seta. Želeo je da maksimalno namuči iskusnog protivnika i preokrene meč. Monfis je uprkos umoru zadržao vrlo visok kvalitet igre. Odlučujući brejk viđen je pri rezultatu 3:3, da bi Monfis do kraja meča još jednom oduzeo servis protivniku za konačnih 3:0 u setovima.

Francuski teniser će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Beretini-Karenjo Busta.