You are currently viewing Napokon! Ronaldo prekinuo golgetersku stagnaciju

Napokon! Ronaldo prekinuo golgetersku stagnaciju

Fudbaleri Mančester Junajteda trijumfovali su večeras protiv Brajtona na Old Trafordu. U odloženoj utakmici 18. kola Premijer lige, Mančester Junajted je pobedio sa 2:0.

Kristijano Ronaldo je zvezda večeri jer je golom rešio meč i doneo bodove svom timu. On je prekinuo niz od šest uzastopnih mečeva bez postignutog pogotka, a večeras se vratio na velika vrata i zablistao na terenu u Mančesteru.

Brajton je bolje startovao i imao odličnu šansu već u petom minutu preko Modera, ali De Hea je odbranio njegov udarac. Samo minut kasnije napad je uzvratio Junajted preko Sanča, ali je golman Sančez odbranio njegov šut.

Još jedna šansa bila je u 39. minutu kada je Jakub Moder imao fantastičnu priliku da glavom postigne pogodak, ali se još jednom ukazao fokusirani De Hea i zaustavio loptu koja je išla pod prečku.

Fudbaleri Mančester junajteda ispraćeni su zvižducima u svlačionicu po završetku prvog poluvremena, a navijači su negodovali što kvalitet igre tima nije na najvišem nivou u poslednje vreme. Međutim, kad su se vratili sa odmora, fudbaleri Mančestera su zaigrali mnogo kvalitetnije.

U 51. minutu Kristijano Ronaldo donosi prednost svom timu. Odbrana Brajtona je katastrofalno reagovala, a to je majstorski iskoristio Portugalac i postigao svoj prvi pogodak u 2022. godini i tako prekinuo golgetersku stagnaciju posle šest utakmica.

Interesantno je što je Ronaldo postigao pogodak baš u trenucima kada je Mesi u duelu sa Real Madridom omašio penal.

Imao je Ronaldo još jednu šansu u 66. minutu, ali bez uspeha, a poslednju šansu za goste na meču imao je rezervista Dani Velbek, šutirao je glavom pored De Heinog gola.

U poslednjem minutu utakmice, Bruno Fernandes je postigao pogodak za konačnih 2:0.

Junajted se trenutno nalazi na četvrtom mestu sa 43 osvojena boda, dok je Brajton deveti sa 33 osvojena boda.