You are currently viewing Nastavlja se Liga konferencija, Partizan gostuje Sparti iz Praga!

Nastavlja se Liga konferencija, Partizan gostuje Sparti iz Praga!

Novoformirano UEFA takmičenje, Liga konferencija, ulazi u drugi deo svoje premijerne sezone. Posle jesenas odigrane grupne faze, na redu su borbe u plej ofu, koje će odrediti učesnike osmine finala.

Jedini predstavnik regiona je beogradski Partizan, koji će odmeriti snage sa Spartom iz Praga. Prvi meč je na programu u četvrtak od 21h, na stadionu „Letna“ u Pragu. Srpski tim je jesenas, u grupnij fazi ovog takmičenja, zauzeo drugo mesto u grupi B, iza belgijskog Genta. Sparta dolazi iz Lige Evrope, odakle je eliminisana, zauzevši treće mesto u svojoj grupi, iza Liona i Rendžersa, što joj je ipak omogućilo nastavak evropskog puta.

Partizan je otputovao u Prag, sa željom da dobre rezultate u domaćoj ligi, nadogradi i pozitivnim utiskom u Evropi. Trener Stanojević ima reči hvale za protivnika, ističući da se radi o mladoj i poletnoj ekipi, ali veruje u kvalitet svojih igrača i pozitivan rezultat. U Partizanu nema većih kadrovskih problema za ovaj meč. Golman Popović se oporavio i biće među stativama, dok su u Beogradu ostali Fejsa i Pantić.

Strateg Spartanaca, Pavel Vrba, tvrdi da je Partizan najbolji tim u Srbiji, tipični predstavnik srpskog fudbala. Vrba posebno hvali napad crno-belih, predvođen strancima u ekipi. Češki tim želi nastavak u evropskom takmičenju, a za to mu je potreban što bolji rezultat u prvom meču.

Inače, vlast nije udovoljila zahtevu Sparte za polovinom popunjenosti kapaciteta stadiona, tako da će se na tribinama naći samo 1000 navijača. Meč počinje u 21h. a pravdu će deliti Šveđanin Ekberg.

U ostalim mečevima plej ofa Lige konferencija, sastaju se Fenerbahče – Slavija Prag, Mitjilend – PAOK, PSV – Makabi Tel Aviv, Rapid Beč – Viteze, Seltik – Bodo Glimt, Lester – Randers, Marselj – Karabag.