You are currently viewing Neizvesna završnica pripala Denveru: Jokić vodio Nagetse do važne pobede nad Detroitom (VIDEO)

Košarkaši Denvera savladali su na svom terenu ekipu Detroit Pistonsa, rezultatom 117:111.

Najefikasniji u timu domaćina bio je srpski centar Nikola Jokić koji je i protekle noći „flertovao“ sa tripl-dabl učinkom.

Jokić je za 36 minuta na parketu postigao 34 poena, uz devet sokokova i osam asistencija.

U izjednačenoj utakmici Denver je tokom trećeg perioda uspeo da ode na plus 16, ali je Detroit do finiša anulirao razliku, pa je u poslednjem minutu rezultat bio izjednačen 111:111.

Na kraju su Jokić i Moris zajedničkim snagama uspeli da sa šest zbirnih poena obezbede pobedu Nagetsima.

U pobedničkoj ekipi su se uz Jokića istakli Barton sa 14 poena i Gordon sa 13.

Kod Pistonsa bolji od ostalih bili su Džozef, Lajls i Kaningem sa po 18 postignutih poena.

Nagetsi su sada šesti u Zapadnoj konferenciji sa skorom 24-21, a Pistonsi zauzimaju pretposlednje mesto na Istoku sa 11 pobeda i 35 izgubljenih mečeva.