You are currently viewing Nemoć Mitrovića i Fulama, Siti lako odneo pobedu u FA Kupu!

Nemoć Mitrovića i Fulama, Siti lako odneo pobedu u FA Kupu!

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Fulam u šesnaestini finala FA kupa rezultatom 4:1.

Samo četiri minuta igre Fulam je napravio iznenađenje, Fabio Karvaljo je uspeo da savlada golmana nakon dodavanja Barija Vilsona.

Sitiju nije trebalo dugo da odgovori, nakon dva minuta Mahrez je poslao sjajnu loptu Gundoganu koju odbrana Fulama nije predvidela. Siti je uspeo da preokrene rezultat na 2:1, Džon Stouns je odlično poslao loptu glavom. Posle gola Stounsa, Siti sve samopouzdaniji i dominantniji od gosta. S druge strane, Fulam se oslanjao samo na kontranapade.

U drugom poluvremenu tok utakmice se nije menjao, katastrofa za Fulam je usledila u 52. minutu kada je Harison Rid oborio Džeka Grilsiha u kaznenom prostoru. Mahreza, uputio jak udarac i lopta je otišla pravo u gol Fulama za rezultat 3:1.

Pogodak Mahreza je učinio da odbrana Fulama ponovo izgubi fokus, samo četiri minuta kasnije od svog prvog pogotka, Mahrez je ponovo postigao gol za konačan ishod od 4:1.