You are currently viewing Neverovatan obrt! Zvezdin let od pobede do poraza

Neverovatan obrt! Zvezdin let od pobede do poraza

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od ekipe Monaka u dvorani „Aleksandar Nikolić“ u meču 25. kola Evrolige.

Ovo je 14. poraz crveno-belog tima u Evroligi ove sezone. Ekipa Monaka je trijumfovala na večerašnjem meču rezultatom 91:80.

Na svom terenu Crvena zvezda je izgubila i upisala peti poraz u evroligaškim mečevima, tako da ne može da razmišlja o plasmanu u prvih 8. Osmo mesto su zato zauzeli košarkaši Monaka nakon večerašnjeg meča na terenu crveno-belih.

Početak meča obeležili su zvižduci sa tribina upućeni Saši Obradoviću i njegov tim je nešto spremnije otvorio meč. Međutim, Zvezda je sredinom prve četvrtine ušla u sjajnu šutersku seriju 13:0 i povela sa 30:16, uz odličnu igru Holinsa i Ivanovića.

Ivanović je obeležio i početak druge četvrtine sa pet vezanih poena kojima je Zvezdi doneo čak 16 poena prednosti. Nastavila je Zvezda da dominira, napad je odlično funkcionisao, uz već prepoznatljivu igru u odbrani i nije se dugo čekalo da Radonjićev tim stigle i do 20 poena viška (45:25).

Koliko je Zvezda dobro igrala u napadu tokom prvog poluvremena, toliko je u trećem kvartalu posrnula.

Ekipa Monaka polako je počela da topi prednost crveno-belih i treću četvrtinu su završili sa +10.

Nervozni su bili svi prisutni, igrači obe ekipe, treneri ali i navijači. Očigledno je bilo da se Monako neće predati i da bi na kraju rezultat mogao ići u njihovu korist. Usledilo je mnogo grešaka a Monako je dobijao na samopouzdanju nakon sjajnog obrta koji su priredili u trećoj deonici.

U poslednjoj deonici nizali su se poeni za Monako a Zvezda je uspela jedva da ublaži prednost koja je rapidno rasla.

Kada je Motejunas pogodio trojku za 84:73, svima je bilo jasnije ko će iz ovog uzbudljivog meča izaći kao pobednik.

U ekipi Crvene zvezde istakao se Holins sa 16 poena, Ivanović ga je pratio sa 15, a Dobrić sa 13 poena.

Kod pobednika najbolji je bio Motejunas sa 20 poena, Bejkon je upisao 17, a Džejms 10, uz šest asistencija. Danilo Anđušić imao je 8 poena uz dve asistencije.

Zvezda je sada na 14. poziciji na tabeli, dok se Milano kotira među prvih 8.