You are currently viewing Nezaustavljivi Vlahović doveo Juve do pobede u Empoliju

Nezaustavljivi Vlahović doveo Juve do pobede u Empoliju

U okviru 27. kola italijanske Serije A, Juventus je gostovao Empoliju i trijumfovao sa 3.2. Meč je obeležila igra srpskog internacionalca Dušana Vlahovića koji je nastavio niz pogodaka u dresu Juventusa.

Reprezentativac Srbije je sa dva gola na ovom meču stigao do prvog mesta na listi strelaca Serije A sa 20 pogodaka, dva više od Ćira Imobila.

Posle dodavanja Rabioa pogodio je Moise Kean i u 32. minutu doveo Juve do gola prednosti.

Anulirao je veselje favorita Simon Zurkovski u 40. minutu kada je izjednačio na semaforu. Međutim, sjajni Vlahović je u drugom minutu sudijske nadoknade doveo „Staru damu“ do 2:1.

Sa ovim sjajnim pogotkom se otišlo na odmor a onda je Srbin nastavio da pomera granice i ruši rekorde.

U 66. minutu igre, posle dodavanja Morate, Vlahović je preko Vikarija dodatno uvećao prednost.

U 76. minutu za Empoli je bio precizan La Mantia, ali to nije bilo dovoljno da domaćin dođe do trijumfa. Gosti su ipak, zahvaljući nezaustavljivom Vlahoviću, odneli pobedu sa stadiona u Empoliju.

Juve se nalazi na četvrtom mestu Serije A sa 50 bodova, dok je Empoli na 13. poziciji sa 31.