You are currently viewing Okončano 17. kolo Serie A, Roma sigurna protiv Specije (VIDEO)

Okončano 17. kolo Serie A, Roma sigurna protiv Specije (VIDEO)

U poslednjem meču 17.kolu Italijanske Serie A, Roma je na Olimpiku slavila preotiv Spezie, rezultatom 2:0.

Domaći su u meč ušli kao apsolutni favoriti, a pobeda se nametala kao imperativ. Zaigrala je Roma od starta angažovano, a rano vođstvo je umnogome olakšalo posao Rimljanima.
Već u 6.minutu, na asistenciju Abrahama, u strelce se upisao Kris Smoling. Gosti su se suprotstavili nekako bojažljivo i nisu predstavljali naročitu opasnost za favorita. Na odmor se otišlo minimalnom prednošću domaće ekipe.
Drugo poluvreme započinje u sličnom ritmu, a sve dileme bivaju rešene u 56.minutu. U strelce se upisuje i drugi defanzivac Rimljana. Ovog puta precizan je Ibanjez, udarac glavom završio je iza leđa čuvara mreže gostiju.
U nastavku meča gosti se usuđuje da zaigraju otvorenije. Pokušavaju i da zaprete rivalu, ali nedovoljno da bi se rezultat promenio.
Važna pobeda za Vučicu, tri boda koja donose deobu šestog mesta sa Juventusom. Specija porazom ostaje sedamnaesta, sa samo dva boda više od mesta koje vodi u ispadanje iz lige.